AZ.pl

Zaloguj się
Zamknij
zapamiętaj mnie
Zapomniałeś hasła?
Strona główna > Hosting > Porównanie wersji
POPULARNY

Personal Hosting

Business Hosting

Cena brutto za pierwszy rok
55
35
Zamów
98
40
Zamów
Nagrody i wyróżnienia PC World Najlepszy zakup w teście i porównaniu kont hostingowych w Polsce. PC World Najlepsza opłacalność w teście pakietów hostingowych za najlepszy stosunek ceny do jakości oraz Wybór Redakcji miesięcznika PC WORLD.
Domeny za DARMO 1 domena .PL 1 domena .PL
Pojemność serwera 70 GB 130 GB
Transfer roczny Bez limitu Bez limitu
Adres IP Nie Tak *
Więcej funkcji Rozwiń
Ilość serwisów www i poczty Bez limitu Bez limitu
Liczba baz MySQL 20 50
Liczba baz PostgreSQL 20 50
Pakiet Skryptów Softaculous Tak Tak
Administracja cPanel® Tak Tak
Zdalny dostęp SSH (shell) Nie Tak
Funkcja catch-all Nie Tak
Antyspam Tak Tak
Antywirus Tak Tak
14-dniowy okres testowy Tak Tak
Zamów Zamów
# Pakiety Skryptów Softaculous

Wraz z aplikacją Softaculous dostępną w naszym panelu hostingowym, otrzymujesz pakiet skryptów pre-instalowanych – najpopularniejszych darmowych aplikacji internetowych, takich jak Joomla czy OS-Commerce oraz wielu innych. Możesz je z łatwością wykorzystać do stworzenia własnego serwisu internetowego, sklepu on-line, forum czy też portalu społecznościowego. Łatwy dostęp i instalacja to duże atuty tej aplikacji. Więcej

# 1 darmowa domena polska

Okazja do rejestracji zupełnie bezpłatnie 1 domeny polskiej.

# Administracja cPanel®

Funkcjonalne i intuicyjne zarządzanie usługami w ramach konta hostingowego to z pewnością jeden z podstawowych kryteriów przy wyborze usług hostingowych. Wiemy o tym doskonale, dlatego udostępniamy Tobie światowej klasy panel administracyjny – cPanel®. Stosują go największe i najbardziej poważane firmy hostingowe na świecie. Zapraszamy do wypróbowania go w naszej wersji demo.

# Antyspam i Antywirus

W czasach masowego zalewu skrzynek mailowych niechcianą pocztą (spamem) czy wirusami komputerowymi, ochrona antyspamowa oraz dostęp do programu antywirusowego to konieczność. Do walki z tym uciążliwym zjawiskiem proponujemy Tobie nowoczesne i bezpieczne narzędzia dostępne w naszym cPanelu® - SpamAssassin, BoxTrapper oraz skaner antywirusowy.

# 14 dni testów

Nasze usługi hostingowe możesz przetestować bez żadnego ryzyka. Bezpośrednio po złożeniu zamówienia, otrzymujesz dane dostępowe do konta hostingowego. Okres testowy trwa 14 dni. W tym czasie możesz sprawdzić funkcjonalność naszych usług i podjąć ostateczną decyzję.

Co oznaczają podane parametry kont hostingowych

Do podstawowych parametrów kont hostingowych należą:

  • pojemność serwera (jest to miejsce do umieszczenia strony WWW, przechowywania poczty e-mail oraz plików np. na dysku sieciowym)
  • transfer roczny (jest to ilość wysyłanych i odbieranych danych z konta hostingowego, transfer wykorzystywany jest np. do pobierania strony WWW, wysyłania wiadomości e-mail)
  • adres IP (własny adres IP na koncie hostingowym możesz wykorzystać do instalacji certyfikatu SSL, to dodatkowy atut przy pozycjonowaniu strony WWW, jesteś bardziej wiarygodny w Internecie, zarówno dla wyszukiwarek WWW, jak i systemów antyspamowych.
  • liczba baz MySQL (bazy danych pozwolą na instalację aplikacji takich jak: Joomla, WordPress, forum, itp wymagających obsługi baz danych)

Chcę zobaczyć moją stronę WWW w internecie. Jak to zrobic?

Do publikacji własnej strony w Internecie wystarczy tylko kilka kroków:

  • należy posiadać domenę oraz konto hostingowe, przykładowo pakiet BUSINESS hosting i domenę .pl
  • następnie należy przygotować treść, którą chcesz opublikować (możesz także zainstalować aplikację za pomocą pakietu Softaculous)
  • skonfiguruj domenę dla hostingu korzystając z Panelu Klienta funkcji "Ustaw dla hostingu"
  • połącz się za pomocą dowolnego programu FTP (np. FileZilla) z serwerem hostingowym. Do połączenia wykorzystaj dane, jakie otrzymasz do logowania podane w e-mailu aktywacyjnym Twojego konta.
  • ostatnim krokiem jest przekopiowanie treści strony do katalogu public_html lub innego katalogu wskazanego w cPanel® podczas konfiguracji domeny.
Po wykonaniu wszystkich kroków strona zacznie poprawnie funkcjonować w Internecie po wpisaniu w przeglądarce nazwy domeny.

Czy mogę dodać do konta domenę zarejestrowaną u innego rejestratora?

Za pomocą Panelu Klienta istnieje możliwość samodzielnego zaparkowania na naszych serwerach DNS domen zarejestrowanych poza AZ.pl.
Do Panelu Klienta można zalogować się na stronie http://dawne.az.pl
Po zalogowaniu przejść do zakładki HOSTING. Przy koncie hostingowym wybierz Operację -> Dodaj domenę do DNS.
Po dodaniu domeny u jej rejestratora zmień delegacji na serwery DNS ns10.az.pl, ns11.az.pl i ns12.az.pl.

Po zmianie delegacji rozgłoszenie nowych ustawień może potrwać do 24 godzin.

Jak uzyskać dostęp do zarządzania kontem hostingowym przy użyciu cPanel®

Po zamówieniu konta hostingowego, dane logowania wysyłane są na podany adres e-mail kontaktowy. Jeżeli nie pamiętasz danych dostępowych, możesz zresetować je w Panelu Klienta (http://dawne.az.pl/) menu HOSTING, wybierając Operacje -> Resetuj hasło.
Dostęp do cPanel® uzyskasz wpisując w przeglądarce adres: https://nazwaserwera/cpanel lub http://nazwadomeny/cpanel

Wpisz nazwę użytkownika (konta hostingowego)
Wpisz hasło użytkownika (konta hostingowego)
Następnie kliknij Zaloguj.