AZ.pl

Zaloguj się
Zamknij
zapamiętaj mnie
Zapomniałeś hasła?

Blog WordPress
WordPress to nowoczesna platforma wydawnicza ze szczególnym uwzględnieniem estetyki, standardów sieciowych
i funkcjonalności. Platforma WordPress jest jednocześnie darmowa i bezcenna. Mówiąc prościej – WordPress jest tym czego używasz kiedy chcesz pracować z oprogramowaniem do pisania blogów, a nie walczyć z nim.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.wordpress.org

CMS Joomla
Joomla to wielokrotnie nagradzany system zarządzania treścią (CMS), który umożliwia budowanie serwisów internetowych
i zaawansowanych aplikacji. Wiele z tych aspektów, w tym łatwość obsługi i możliwość rozbudowy, sprawiły, że Joomla jest najpopularniejszym dostępnym programem do tworzenia witryn internetowych.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.joomla.org

Forum phpBB
phpBB jest codziennie używany przez miliony ludzi, co czyni go najczęściej używanym systemem forum dyskusyjnego typu opensource na świecie. Niezależnie od tego, czy chcesz pozostawać w kontakcie z grupą przyjaciół czy chcesz założyć duże forum z wieloma kategoriami na stronie internetowej korporacji, phpBB posiada potrzebne wbudowane funkcje.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.phpbb.com

Forum SMF
Simple Machines Forum SMF w skrócie to darmowy, profesjonalny pakiet oprogramowania, który pozwala na stworzenie własnej społeczności online w ciągu kilku minut. Jego zaawansowany silnik indywidualnych szablonów daje pełną kontrolę nad układem forum, a dzięki funkcjom SSI (elementom dołączanym po stronie serwera) forum i serwis internetowy mogą ze sobą współdziałać.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.simplemachines.org

E-Commerce PrestaShop
PrestaShop jest darmową aplikacją sklepu internetowego rozpowszechnianego na zasadach Open Source. To nowoczesny projekt pisany zgodnie z najnowszymi standardami Web 2.0, wykorzystujący dynamiczne funkcje AJAX.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.prestashop.com

E-Commerce osCommerce
OsCommerce to rozwiązanie e-commerce dostępne online, oferujące szeroką gamę funkcji osiągalnych bez konieczności instalacji jakikolwiek rozszerzeń sprzętowych lub programowych. Pozwala na dość szybką i bezproblemową instalację sklepu, ponadto jest dostępne za darmo jako rozwiązanie bazujące na Open Source.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.oscommerce.com

Social Networking Dolphin
Dolphin jest darmowym oprogramowaniem, które pozwala na budowanie m.in. witryn randkowych, sieci społecznościowych, portali udostępniania wideo. Dolphin oferuje standardowo takie elementy jak: forum, zdjęcia, wideo, muzykę, blogi, ankiety, wydarzenia, grupy, czat, komunikatory, i tłumaczenia na wiele języków. Stwórz swój własny biznes lub rozwiń swoje hobby
z Dolphin!
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.boonex.com/dolphin

Galeria Coppermine
Coppermine jest uniwersalnym, w pełni funkcjonalnym i zintegrowanym skryptem internetowej galerii zdjęć, napisanym w PHP, wykorzystującym GD lub ImageMagick jako bibliotekę obrazów, z bazą MySQL jako zaplecze. Długo można byłoby wymieniać, ile funkcji posiada CPG.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.coppermine-gallery.net

Educational Moodle
Moodle to System Zarządzania Kursem - znany również jako System Zarządzania Nauczaniem - Learning Management System (LMS) lub też Wirtualne Środowisko Nauczania Virtual Learning Environment (VLE). Jest to darmowa aplikacja internetowa dla nauczających, która pozwala na stworzenie efektywnych stron edukacyjnych.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: moodle.org/

CMS Drupal
Drupal to platforma open-source i system zarządzania treścią do tworzenia dynamicznych stron internetowych, oferujący szeroki zakres funkcji i usług, w tym zarządzanie użytkownikami, proces publikacji, możliwość dyskusji, agregację wiadomości, funkcje metadanych za pomocą kontrolowanych słowników i publikowanie w XML dla celów udostępniania treści.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://www.drupal.org

Image Galleries Gallery
Gallery to organizer do albumów zdjęć oparty na zasadach Open Source. Gallery intuicyjnie łączy zarządzanie zdjęciami
z twoją witryną internetową bez względu na to czy prowadzisz małą prywatną witrynę czy duży serwis społecznościowy. Obsługiwana przez miliony użytkowników, Gallery jest najczęściej używanym programem w swoim rodzaju.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://gallery.menalto.com/

E-Commerce OpenCart
OpenCart to aplikacja Open Source bazująca na PHP – system wirtualnego koszyka zakupów. Solidne rozwiązanie e-commerce dla sprzedawców internetowych umożliwiające stworzenie własnego biznesu online. OpenCart jest bardzo funkcjonalny, łatwy w użyciu, przyjazny wyszukiwarkom oraz wizualnie dobrym interfejsem.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://www.opencart.com/

CMS Mambo
Mambo to w pełni funkcjonalny, wielokrotnie nagradzany system zarządzania treścią, który ma wszechstronne zastosowanie, od tworzenia prostych stron internetowych do rozbudowanych aplikacji korporacyjnych. Jest używany na całym świecie jako zaplecze portali rządowych, firmowych sieci intranet i ekstranet, witryn e-commerce, organizacji non-profit niosących pomoc, szkół, kościołów i serwisów społecznościowych.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.mamboserver.com

Project Management eyeOS
eyeOS to nie tylko zamiennik dla Twojego pulpitu, ale raczej sposób na dostęp do Twoich aplikacji
z dowolnego miejsca z poziomu przeglądarki internetowej. Zawiera pakiet biurowy oraz dodatkowe aplikacje internetowe.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://www.eyeos.org/

Project Management SugarCRM
Sugar CRM jest światowym liderem w dostarczaniu komercyjnych rozwiązań typu Open Source do zarządzania relacjami
z klientami typu CRM software. Projekt Sugar CRM został stworzony w 2004 roku jako Open Source, pobrany ponad pięć milionów razy. Obecnie obsługuje ponad 500,000 użytkowników, w ponad 75 językach.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://www.sugarcrm.com/crm/community/sugarcrm-community.html

CMS Pligg
Pligg to Open Source do zarządzania treścią stron (Content Management System). Pligg CMS zapewnia oprogramowanie sieci społecznościowych, które zachęca odwiedzających do zarejestrowania się na stronie w celu zapoznania się z treścią serwisu oraz kontaktu z innymi użytkowaniami. Pligg tworzy witryny gdzie historie tworzone są przez użytkowników.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://www.pligg.com/

Piwigo
Piwigo to oprogramowanie do internetowej galerii zdjęć stworzone przez aktywną społeczność użytkowników i programistów. Dzięki rozszerzeniom Piwigo można łatwo dostosowywać do potrzeb. A najlepsze jest to, że Piwigo to darmowe oprogramowanie typu opensource.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://piwigo.org

Social Networking Oxwall
Oxwall jest niewiarygodnie elastyczną i łatwą w użytkowaniu społeczną platformą oprogramowania PHP/MySQL. Oxwall jest wykorzystywany w szeregu różnych projektów począwszy od rodzinnych stron po spersonalizowane sieci społecznościowe, narzędzia do współpracy, przedsiębiorcze rozwiązania społeczne.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://www.oxwall.org/

Forum
MyBB to pakiet darmowego oprogramowania tablicy ogłoszeniowej opracowany przez MyBB Group. Wiele pracy włożono
w interfejs MyBB, aby był łatwy w użyciu. MyBB używa standardowej struktury forum dyskusyjnego, dlatego jest łatwy
w obsłudze dla użytkowników.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://www.mybboard.net

E-Commerce Magento
Magento jest aplikacją sklepu internetowego E-commerce opartą na Open Source stworzoną na bazie komponentów Zend Framework. Magento to nieograniczone możliwości w doborze i edycji układu graficznego i zawartości witryny sklepu. Umożliwia intuicyjne w obsłudze opcje zarządzania: zamówieniami, oferowanym asortymentem, bazą klientów, działaniami marketingowymi i wieloma innymi obszarami niezbędnymi do prowadzenia profesjonalnego e-sklepu na najwyższym poziomie.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://www.magentocommerce.com/

Zobacz pełną listę wspieranych aplikacji na stronie producenta pakietu Softaculous: