AZ.pl

Zaloguj się
Zamknij
zapamiętaj mnie
Zapomniałeś hasła?
Strona główna > Hosting > Porównanie wersji
POPULARNY

Personal Hosting

Business Hosting

Cena brutto za pierwszy rok
55
35
Zamów
98
40
Zamów
Nagrody i wyróżnienia PC World Najlepszy zakup w teście i porównaniu kont hostingowych w Polsce. PC World Najlepsza opłacalność w teście pakietów hostingowych za najlepszy stosunek ceny do jakości oraz Wybór Redakcji miesięcznika PC WORLD.
Pojemność serwera 70 GB 130 GB
Transfer roczny Bez limitu Bez limitu
Adres IP Nie Tak *
Więcej funkcji Rozwiń
Ilość serwisów www i poczty Bez limitu Bez limitu
Liczba baz MySQL 20 50
Liczba baz PostgreSQL 20 50
Pakiet Skryptów Softaculous Tak Tak
Administracja cPanel® Tak Tak
Zdalny dostęp SSH (shell) Nie Tak
Funkcja catch-all Nie Tak
Antyspam Tak Tak
Antywirus Tak Tak
14-dniowy okres testowy Tak Tak
Zamów Zamów
# Pakiety Skryptów Softaculous

Wraz z aplikacją Softaculous dostępną w naszym panelu hostingowym, otrzymujesz pakiet skryptów pre-instalowanych – najpopularniejszych darmowych aplikacji internetowych, takich jak Joomla czy OS-Commerce oraz wielu innych. Możesz je z łatwością wykorzystać do stworzenia własnego serwisu internetowego, sklepu on-line, forum czy też portalu społecznościowego. Łatwy dostęp i instalacja to duże atuty tej aplikacji. Więcej

# Administracja cPanel®

Funkcjonalne i intuicyjne zarządzanie usługami w ramach konta hostingowego to z pewnością jeden z podstawowych kryteriów przy wyborze usług hostingowych. Wiemy o tym doskonale, dlatego udostępniamy Tobie światowej klasy panel administracyjny – cPanel®. Stosują go największe i najbardziej poważane firmy hostingowe na świecie. Zapraszamy do wypróbowania go w naszej wersji demo.

# Antyspam i Antywirus

W czasach masowego zalewu skrzynek mailowych niechcianą pocztą (spamem) czy wirusami komputerowymi, ochrona antyspamowa oraz dostęp do programu antywirusowego to konieczność. Do walki z tym uciążliwym zjawiskiem proponujemy Tobie nowoczesne i bezpieczne narzędzia dostępne w naszym cPanelu® - SpamAssassin, BoxTrapper oraz skaner antywirusowy.

# 14 dni testów

Nasze usługi hostingowe możesz przetestować bez żadnego ryzyka. Bezpośrednio po złożeniu zamówienia, otrzymujesz dane dostępowe do konta hostingowego. Okres testowy trwa 14 dni. W tym czasie możesz sprawdzić funkcjonalność naszych usług i podjąć ostateczną decyzję.

Co oznaczają podane parametry kont hostingowych

Do podstawowych parametrów kont hostingowych należą:

  • pojemność serwera (jest to miejsce do umieszczenia strony WWW, przechowywania poczty e-mail oraz plików np. na dysku sieciowym)
  • transfer roczny (jest to ilość wysyłanych i odbieranych danych z konta hostingowego, transfer wykorzystywany jest np. do pobierania strony WWW, wysyłania wiadomości e-mail)
  • adres IP (własny adres IP na koncie hostingowym możesz wykorzystać do instalacji certyfikatu SSL, to dodatkowy atut przy pozycjonowaniu strony WWW, jesteś bardziej wiarygodny w Internecie, zarówno dla wyszukiwarek WWW, jak i systemów antyspamowych.
  • liczba baz MySQL (bazy danych pozwolą na instalację aplikacji takich jak: Joomla, WordPress, forum, itp wymagających obsługi baz danych)

Chcę zobaczyć moją stronę WWW w internecie. Jak to zrobic?

Do publikacji własnej strony w Internecie wystarczy tylko kilka kroków:

  • należy posiadać domenę oraz konto hostingowe, przykładowo pakiet BUSINESS hosting i domenę .pl
  • następnie należy przygotować treść, którą chcesz opublikować (możesz także zainstalować aplikację za pomocą pakietu Softaculous)
  • skonfiguruj domenę dla hostingu korzystając z Panelu Klienta funkcji "Ustaw dla hostingu"
  • połącz się za pomocą dowolnego programu FTP (np. FileZilla) z serwerem hostingowym. Do połączenia wykorzystaj dane, jakie otrzymasz do logowania podane w e-mailu aktywacyjnym Twojego konta.
  • ostatnim krokiem jest przekopiowanie treści strony do katalogu public_html lub innego katalogu wskazanego w cPanel® podczas konfiguracji domeny.
Po wykonaniu wszystkich kroków strona zacznie poprawnie funkcjonować w Internecie po wpisaniu w przeglądarce nazwy domeny.

Czy mogę dodać do konta domenę zarejestrowaną u innego rejestratora?

Za pomocą Panelu Klienta istnieje możliwość samodzielnego zaparkowania na naszych serwerach DNS domen zarejestrowanych poza AZ.pl.
Do Panelu Klienta można zalogować się na stronie http://dawne.az.pl
Po zalogowaniu przejść do zakładki HOSTING. Przy koncie hostingowym wybierz Operację -> Dodaj domenę do DNS.
Po dodaniu domeny u jej rejestratora zmień delegacji na serwery DNS ns10.az.pl, ns11.az.pl i ns12.az.pl.

Po zmianie delegacji rozgłoszenie nowych ustawień może potrwać do 24 godzin.

Jak uzyskać dostęp do zarządzania kontem hostingowym przy użyciu cPanel®

Po zamówieniu konta hostingowego, dane logowania wysyłane są na podany adres e-mail kontaktowy. Jeżeli nie pamiętasz danych dostępowych, możesz zresetować je w Panelu Klienta (http://dawne.az.pl/) menu HOSTING, wybierając Operacje -> Resetuj hasło.
Dostęp do cPanel® uzyskasz wpisując w przeglądarce adres: https://nazwaserwera/cpanel lub http://nazwadomeny/cpanel

Wpisz nazwę użytkownika (konta hostingowego)
Wpisz hasło użytkownika (konta hostingowego)
Następnie kliknij Zaloguj.