AZ.pl

Zaloguj się
Zamknij
zapamiętaj mnie
Zapomniałeś hasła?

Bezpieczeństwo od A do Z

Czy wiesz, że doświadczeni użytkownicy Internetu podchodzą z dużą ostrożnością do witryn i firm internetowych, w których podają swoje dane osobowe? Obawiają się, że ich dane dostaną się w niepowołane ręce. Zyskaj przewagę nad konkurencją! Zainstaluj certyfikat SSL i pokaż swoim Klientom, że ich dane na Twojej witrynie są bezpieczne! W AZ.pl oferujemy certyfikaty RapidSSL® oraz RapidSSL® Wildcard.

Rapid SSL

To stabilne, 256-bitowe certyfikaty SSL z pierwszej ręki, przeznaczone dla małych firm internetowych, idealne do zabezpieczania pojedynczej nazwy hosta (domeny internetowej). Jeżeli chcesz podnieść wiarygodność i poziom bezpieczeństwa swojej witryny internetowej, RapidSSL jest idealnym rozwiązaniem. Automatyczne zatwierdzanie w dwóch krokach umożliwia uzyskanie certyfikatu bez potrzeby przesyłania dokumentów.

Rapid SSL Wildcard

Potrzebujesz czegoś więcej niż RapidSSL? Oto certyfikat, który zabezpieczy wszystkie Twoje subdomeny za pomocą jednego certyfikatu RapidSSL Wildcard. Pozwoli na uzyskanie najniższych kosztów oraz znacznie usprawni zarządzanie zabezpieczeniami wielu subdomen w danej domenie. Dla przykładu, z certyfikatem SSL Wildcard możesz zabezpieczyć następujące subdomeny w domenie *.twojadomena.pl: www.twojadomena.pl, sklep.twojadomena.pl itd.

RapidSSL® Wildcard – profesjonalny, 256-bitowy* certyfikat, gwarantujący zabezpieczenie wszystkich subdomen w danej domenie, rozpoznawalny przez 99% przeglądarek.

*256-bitowe szyfrowanie dostępne jest wówczas, gdy jest ono wspierane równolegle przez serwer WWW oraz przeglądarkę internetową, np. Apache2 i Firefox. Serwery hostingowe AZ.pl w pełni wspierają 256-bitowe szyfrowanie.

Czym jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL to cyfrowy certyfikat, który zabezpiecza witryny internetowe i szyfruje informacje wysyłane do serwera za pomocą technologii Secure Sockets Layer (SSL). Szyfrowanie to proces przekształcania danych do formatu, który można odczytać tylko za pomocą odpowiedniego klucza rozszyfrowującego. Gdy użytkownik Internetu próbuje przesłać informacje poufne na serwer internetowy, przeglądarka użytkownika odczytuje cyfrowy certyfikat serwera i nawiązuje bezpieczne połączenie.

Certyfikat SSL zawiera następujące informacje:

  • Nazwę posiadacza certyfikatu
  • Numer seryjny i termin ważności certyfikatu
  • Kopię klucza publicznego posiadacza certyfikatu
  • Podpis cyfrowy organu wystawiającego certyfikat

Jak działa certyfikat SSL?

Certyfikat SSL umożliwia bezpieczne, łatwe i wygodne zakupy przez Internet. Gdy użytkownik Internetu wejdzie do bezpiecznego obszaru, wprowadzając dane karty kredytowej, adres e-mail lub inne dane osobowe — certyfikat SSL umożliwia przeglądarce i serwerowi nawiązanie bezpiecznego, zaszyfrowanego połączenia. Proces synchronizacji ustanawiający bezpieczną sesję przebiega w sposób dyskretny, bez przerywania klientowi połączenia. Ikona „kłódki” na pasku stanu i prefiks „https://” w adresie URL przeglądarki internetowej stanowią jedyne widoczne wskaźniki, wskazujące na to, że trwa sesja bezpiecznego połączenia. Dla porównania, jeżeli użytkownik spróbuje wysłać dane osobowe do niezabezpieczonej witryny internetowej, tzn. serwisu, który nie jest chroniony certyfikatem SSL (ważnym oraz wystawionym przez autoryzowane centrum certyfikacyjne), zabezpieczenie wbudowane w przeglądarkę ostrzeże użytkownika, przypominając, że taka witryna nie jest zabezpieczona i wiarygodna oraz że inne osoby mogą przechwycić ważne dane. Po takim ostrzeżeniu większość użytkowników najprawdopodobniej zrezygnuje z wizyty na stronie internetowej i skieruje się do innego sklepu internetowego. Skąd klienci będą wiedzieć, że mój serwis internetowy jest bezpieczny?

Prefiks „https://” w adresie URL i ikona klucza lub kłódki na pasku stanu przeglądarki wskazują, że witryna internetowa jest bezpieczna. Sesja szyfrowanego połączenia za pomocą SSL zazwyczaj wykorzystywana jest w bezpiecznej części witryny internetowej, jak np. „kasa” lub obszar zarządzania kontem w sklepie internetowym. Z myślą o naszych Klientach w specjalnym dziale Centrum Pomocy poświęconym aplikacji cPanel®, przygotowaliśmy wyczerpujące informacje m.in. o tym, jak zainstalować certyfikat SSL na koncie hostingowym.

Certyfikaty SSL w Centrum Pomocy

Oczywiście, zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji i nasi specjaliści gotowi są służyć profesjonalną pomocą w powyższym temacie. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami pod adresem pomoc@az.pl a otrzymasz wsparcie najwyższej jakości.

Dodatkowo w Panelu Klienta przygotowaliśmy dla Ciebie formularz, ułatwiający wypełnienie wniosku niezbędnego do wystawienia certyfikatu SSL.